Radionice o svemiru

Kategorija: Događanja Objavljeno: Ponedjeljak, 18 Listopad 2021 Napisao/la Antonia Budanko Brkić
U suradnji sa Zajednicom tehničke kulture Zadarske županije i Hrvatskog astronomskog saveza već drugu godinu zaredom u školi se održavaju dvodnevne radionice o svemiru.
Radionice je pripremio i održao gosp. Dorian Božičević, tajnik Hrvatskog astronomskog saveza.
U sklopu radionica učenici su najprije učili o svemiru, planetima iz našeg Sunčanog sustava.
Dobili su i popunjavali "svemirsku bojanku"
Drugi dio radionica je uključivao gledanje nebeskih tijela kroz teleskop.
Prvi dan smo promatrali Mjesec i Veneru, a drugi dan Sunce, Jupiter i Saturn.

Iz epidemioloških razloga radionice su održane samo sa učenicima 2.b razreda, iako je bio daleko veći broj zainteresiranih za sudjelovanje u ovim aktivnostima.

Zbog pozitivnih iskustava i velikog zanimanja djece planiramo u školi osnovati astronomsku sekciju.