TJEDAN ŠKOLSKOG DORUČKA

Kategorija: Događanja Objavljeno: Srijeda, 13 Listopad 2021 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Učenici produženog boravka su se i ove školske godine priključili petodnevnom školskom izazovu – Tjednu školskog doručka. Cilj Tjedna školskog doručka je podići svjesnost o važnosti nutritivno bogatog doručka za svako školsko dijete. Ove školske godine Tjedan školskog doručka slavi se od 11.-15. listopada, a posvećen je Povrtnom doručku. Da, povrće za doručak! Ovaj tjedan povrće se u sve miješa, a glavna mu je zadaća očuvati naše zdravlje.

               Kako povrće čini najveći dio Tanjura pravile prehrane, učenici će učiti važnost raznolikog povrća u našoj prehrani, i naravno okusiti. Kako bismo učinili ovaj tjedan još zabavnijim, učenici će napraviti vlastiti tanjur pravilne prehrane, ocjenjivati svaki doručak, i napraviti intervju s našom kuharicom kako bi vidjeli na koji način kuharica sprema njihove omiljene obroke.

 

               TJEDNI MENI POVRTNOG DORUČKA

Ponedjeljak: kajgana s povrćem (luk, paprika, tikvice), povrtni sok

Utorak: namaz od slanutka i  namaz od vlasca na raženom kruhu, povrtni sok

Srijeda: pizza s povrćem, povrtni sok

Četvrtak: zelene palačinke od špinata, povrtni sok

Petak: tjestenina s povrćem, povrtni sok

Hitovi: 212

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice