Dan jabuka

Kategorija: Događanja Objavljeno: Nedjelja, 24 Listopad 2021 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

U utorak, 19. listopada učenici 3.r. zajedno s učiteljicama obilježili su Dan jabuka. Dan su obilježile raznovrsne aktivnosti, od izrade jabuke od gline uz predavanje i demonstriranje tehnike izrade, učiteljice Miljane Ćavar Radić, dramatizacije igrokaza Neposlušna jabuka, izrade plakata i likovnih radova, a na tjelesnom raznim vježbama s jabukama, te štafetnom igrom u kojoj su učenici nosili jabuke na kuhači.

Učenici 3.a danima su vrijedno prikupljali podatke o jabukama i razne recepte kolača s jabukama, te su napravili i nekoliko pokusa s jabukama. Učenici 3.b je uz pomoć učiteljice su ispekli savijaču od jabuka, a učenici 3.c su se okušali u guljenju i ribanju jabuka, te spravljanju slatkog deserta od jabuka s okusom cimeta. Uz sve to naučili smo i veselu pjesmu Jabuko jabučice. Sve je bilo jako zabavno, ukusno a nadasve poučno!

                                                            Dijana Budiša

 

Hitovi: 221

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice