Luka Bralić drugi u Solinu

Kategorija: Događanja Objavljeno: Subota, 21 Svibanj 2016 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Dana 09.05.2016. u Saloni  održan je Međugradski školski šahovski turnir u okviru projekta „Igramo šah i putujemo“.

Sudjelovalo je 40 djece iz 8 škola: POŠ Nova Zadar kao organizator, OŠ Zadarski otoci  Zadar, OŠ Stjepana Radića Bibinje,  OŠ Pujanke-Split, OŠ Split 3- Split, OŠ Stobreč,  OŠ Trstenik- Split, OŠ Mejaši- Split

Ovaj projekt ima za cilj: učenje i igranje šaha, povezivanje školske djece iz različitih gradova, učenje o raznim prirodnim i povijesnim lokalitetima, te konačni cilj promoviranje šaha u školama kao predmeta koji bi bio dostupan svoj djeci. Školski šah daje mogućnost djeci da uče o šahu, što nerijetko dovodi do izvrsnih rezultata.

 

Turnir je bio podijeljen u tri kategorije: djevojčice, dječaci 1-4 razred, dječaci 5-8 razred

Prije početka turnira sve učenike je pozdravio bivši juniorski prvak svijeta i najbolji hrvatski velemajstor Ivan Šarić

Učenici OŠ Stjepana Radića Bibinje ostvarili su zavidne rezultate. Luka Bralić u kategoriji dječaka od    1.-4. razreda među 14 učenika ovojio je drugo mjesto, dok je Vinko Sorić podjelio 4.-6. mjesto.

Karlo Bugarija u kategoriji dječaka od 5.-8. Razreda među 17 učenika osvojio je 4. mjesto .

Troje prvoplasiranih dobili su medalje, a svi učesnici kao i škole dobili su prigodne diplome.

Pobjednici:

Djevojčice

  1. Gabrijela Franković, OŠ Split 3, Split
  2. Danijela Krstičević, OŠ Zadarski otoci, Zadar
  3. Nina Jordan, OŠ Zadarski otoci, Zadar

Dječaci 1-4 razred

  1. Lovre Klanac, OŠ Zadarski otoci, Zadar
  2. Luka Bralić OŠ Stjepan Radić, Bibinje
  3. Adrian Vidanovski, POŠ Nova Zadar

Dječaci 5-8 razred

  1. Karlo Vidanovski, POŠ Nova Zadar
  2. Lorenzo Kotlar, POŠ Nova Zadar
  3. Din Hadžić, POŠ Nova Zadar

 

 

Djeca su bila iznimno zadovoljna, dobila su druženje u prirodi, šahovski turnir, putovanje, upoznavanje djece iz drugih škola, zahvalnice, pizzu za ručak i nezaboravne trenutke. Sve u svemu, jedno kvalitetno i lijepo druženje, koje se nadamo ponoviti u Maškovića Hanu u Vrani, te u kući Petra Hektorovića na Hvaru, ali i drugim lijepim lokalitetima.

 

 

 

Hitovi: 1270

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice