Terenska nastava u Vukovaru

Kategorija: Događanja Objavljeno: Četvrtak, 11 Svibanj 2023 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

U sklopu znanstveno-obrazovnih djelatnosti provodi se projekt Posjet učenika osmih razreda Vukovaru. Učenici osmih razreda naše škole boravili su od 1.-3. svibnja u gradu Vukovaru.
 Dana 1.5.2023. krenuli smo iz Bibinja u 9 sati s Trga dr. Franje Tuđmana prema Vukovaru gdje smo došli u 17:30 sati uz povremena stajanja po putu. Po dolasku smo večerali te smo smješteni u sobe hostela Dubrovnik. 2.5.2023. ujutro nakon doručka, krenuli smo na predavanje o Domovinskom ratu koje se održalo na 3. katu hostela. Nakon predavanja obišli smo MCDR Vukovar koji se nalazi unutar kompleksa u kojem smo boravili. Nakon ručka posjetili smo Muzej grada Vukovara, Muzej Vučedolske kulture i crkvu sv. Filipa i Jakova. Također smo posjetili Vodotoranj i otišli u obilazak grada. Nakon večere uputili smo se u disco te se vratili u hostel oko 21:30. 3.5.2023. Odjavili smo se iz hostela, doručkovali te sa stručnim vodstvom obišli memorijalne lokacije grada Vukovara (Ovčara, Trpinjska cesta, Memorijalno groblje…). Nakon toga organizirana je Škola mira i kviz za sve sudionike škola koje su zadnja dva dana boravili u Vukovaru na terenskoj nastavi. Ručali smo i krenuli svojim domovima uz povremena stajanja i odmor za večeru. U Bibinje smo stigli u 22:30 sati.

Nastavnice: Lidija Sorić, Nina Lonić, Ana Rücker i Marta Škunca.
U prilogu se nalazi nekoliko fotografija s terenske nastave u Vukovaru te dojmovi učenika nakon povratka svojim domovima.


Dojmovi učenika:
1. Što te najviše dojmilo?
-Najviše me se dojmila povijest rata i uspomene na to kao što su muzeji, tenkovi, oružja te
predmeti nastradalih ostavljeni poslije rata.
-Najviše me dotaklo kad sam ušao u bolnicu i čuo koliko je bilo poginulih i koliko ih se još traži.
-Najviše me se dotaklo kada smo bili u bolnici. Imao sam osjećaj kao da sam za vrijeme rata bio
s njima.
-Najviše me potresla bolnica, Ovčara i groblje.
2. Što te najviše razveselilo?
-Što su ostale škole bile društvene i svi smo se skupa družili i pričali.
-Spavanje s prijateljicama, druženje do kasno, ekipa iz drugih škola, šetnja gradom i disco.
-Dvorac Eltz i gledanje njegovih kultura.
-Druženje po hodnicima, sviranje gitare, pjevanje i disco.
3. Što bi volio da je moglo biti drugačije?
-Da smo duže mogli biti po hodniku, sobama i u discu.
-Volio bih da smo više čuli stranu veterana te njihov pogled na rat.
-Da smo ostali barem dva dana duže.
-Drugačije bih želio da nema rata i da ima mira.

Hitovi: 238

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice