Županijo, sretan ti rođendan!

Kategorija: Događanja Objavljeno: Utorak, 23 Ožujak 2021 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Učenici 5.a razreda sudjelovali su u natječaju povodom Dana Zadarske županije: „Županijo, sretan ti rođendan“. Tema natječaja je: nepoznata i manje poznata kulturna bogatstva Zadarske županije.

Za rođendan svojoj županiji učenici su izradili maketu crkve sv. Petra iz VIII.st. koja se nalazi u bibinjskom polju. Uz maketu su izradili i repliku „Bibinjskih naušnica“ koje su pronađene prilikom arheoloških istraživanja u blizini crkve. O povijesti crkve i njenom položaju upoznala ih je na satovima Povijesti nastavnica Ana Frleta, a maketu i naušnice su izradili na satovima Likovne kulture s nastavnicom Miljanom Ćavar Radić.

 

Hitovi: 218

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice