Književni susret s Jasminkom Tihi-Stepanić

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Četvrtak, 20 Veljača 2020 Napisao/la Marijana Pavić

Imali smo izuzetnu čast ugostiti Jasminku Tihi-Stepanić, suvremenu hrvatsku spisateljicu za djecu i mlade. Književnom susretu prisustvovali su učenici osmih, sedmih i šestih razreda uz nagrađene učenike petih razreda.

Jasminka Tihi-Stepanić za svoje je romane dobila brojne književne nagrade među kojima Nagradu "Mato Lovrak" za roman Imaš fejs? kao najbolji roman za djecu i mlade 2011. godine. Njezin roman Moja neprijateljica Ana dobio je Nagradu" Anto Gardaš", a roman Ljeto na jezeru Čiču uvršten je na Časnu listu IBBY-ja ( International Board on Books  for Young people ) te je dobitnik dvaju nagrada Nagrade "!Grigor Vitez" i Nagrade "Mato Lovrak". Osim spomenutih, spisateljica je predstavila i svoje romane Bacit ću ti kompjutor kroz prozor, Dom iza žice te zbirke priča Baš kao Harry Potter i Priče s morskoga dna. Učenici polaznici produženoga boravka koji su sa svojom učiteljicom Anom Sertić i knjižničarkom čitali priče iz zbirke Priče s morskoga dna na početku susreta gđi Jasminki predali su svoje radove inspirirane pročitanim pričama.

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice