Dan glasnog čitanja

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Srijeda, 05 Veljača 2020 Napisao/la Marijana Pavić

Povodom Međunarodnog dana čitanja naglas u našoj školi organizirano je natjecanje u čitanju među učenicima petih razreda.

Nakon izvršenih prednatjecanja u razredima koje su provele učiteljice Hrvatskog jezika održano je završno natjecanje na kojem su učenici čitali tekstove koje su sami odabrali. Ocjenjivalo se odabir teksta, njegova primjerenost i prilagođenost, jasnoćai izražajnost u čitanju, intonacija, ritam i ostali parametri koji utječu na sveukupan dojam slušatelja. Učenici su uglavnom odabrali ulomke iz književnih djela koje imaju u svojim čitankama. Prvo mjesto podijelili su učenici 5.b razreda Roko Frleta i Leon Ljubez . Roko je čitao tekst Sanje Pilić U životu je važno imati pet, a Leon ulomak iz romana Roalda Dahla Charlie i tvornica čokolade. Drugo mjesto pripalo je Luciji Fuzul iz 3.c razreda koja je također odabrala tekst U životu je važno imati pet dok je treće mjesto pripalo učeniku 5.a razreda Tomi Sikiriću koji je čitao priču Zlatka Krilića Mene nitko ne voli. Pobjednici su dobili i zaslužene nagrade, a svi nazočni uživali su u čitalačkim interpretacijama. Bilo je to pravo slavlje glasnog čitanja koje obvezuje na novi susret i novo natjecanje barem sljedeće godine u isto vrijeme!

 

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice