Međunarodni dan dječje knjige: Koji si ti lik?!

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Utorak, 02 Travanj 2019 Napisao/la Marijana Pavić

Međunarodni dan dječje knjige u svijetu se već četrdeset godina obilježava 2. travnja, na rođendan poznatoga bajkopisca Hansa Christiana Andersena.

Riječ je o svečanosti dječje knjige te poticanja čitanja i čitalačkih navika učenika.

U našoj knjižnici održali smo tim povodom vesele radionice za učenike četvrtih i petih razreda na kojima su učenici predstavljali svoje omiljene književne i stripovske likove pomoću plakata-pričalica, sastavljali i rješavali kvizove i asocijacije, igrali igru Pogodi tko sam, čitali svoje literarne ulomke ali i predstavljali svoje razredne likove.  Učenici su i ovom prilikom iskazali kreativnost i bogatstvo mašte za što su uvelike zaslužne upravo priče, romani, bajke, stripovi i pjesme koje su čitali i koje čitaju te njihovi junaci kojima smo posvetili ove radionice.

M. Pavić

 

 

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice