Natjecanje u čitanju naglas

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Četvrtak, 03 Veljača 2022 Napisao/la Marijana Pavić

Povodom Dana čitanja naglas ispred školske knjižnice održano je drugo po redu školsko natjecanje u čitanju među učenicima trećih i četvrtih razreda.

Po dvoje najboljih čitača iz svakog razreda sudjelovalo je na natjecanju, a između desetero natjecatelja povjerenstvo je odabralo troje najuspješnijih čitača. To su Jakov Šarić iz 4.b razreda koji je čitao tekst Zvonimira Baloga Pranje ruku, Šime Vuica iz 3.b razreda s tekstom Ole i Trufa Isaaca Bashevisa Singera te učenica 4.a razreda Nikol Šošić koja je čitala tekst Mladena Kopjara Pamučni snijeg. Posebnu nagradu dobio je učenik  Marko Sikirić iz 4.a razreda koji je odabran od strane samih natjecatelja anonimnim glasovanjem za svoju interpretaciju teksta Trešnje tugarinke Diane Zalar.

Odabrani učenici nagrađeni su dječjim časopisom Prvi izbor i blokom za pisanje. Svim ostalima koji su ovaj put ostali bez nagrada želimo više sreće sljedeći put i puno uživanja u čitanju!

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice