Svjetski dan mentalnog zdravlja

Objavljeno: Utorak, 20 Listopad 2020 Napisao/la Marina Lisica

 

U sklopu međunarodnog e-Twinning projekta „Me, Myself & I” u kojem sudjeluju, učenici 7. a razreda, sa svojom razrednicom Marinom Lisica, obilježili su u petak 9. listopada Svjetski dan mentalnog zdravlja.

Učenici su za početak pogledali video na temu 'Što je to mentalno zdravlje' Zagrebačkog Psihološkog Društva a potom im je razrednica kroz prezentaciju pokazala kako sve možemo sačuvati naše mentalno zdravlje. Nakon odigranog kratkog kviza o mentalnom zdravlju, učenici su izradili vlastite „značke” koje će im služiti kao poticaj za lakše prihvaćanje svakodnevnih izazova. Značke su potom zalijepili na zajednički plakat u razredu.

Cilj ove aktivnosti, i samog projekta, je promicanje i zaštita mentalnog zdravlja kod mladih i djece. Budući da se naš svakodnevni život znatno promijenio u proteklih nekoliko mjeseci, iznimno je važno očuvati mentalno zdravlje naše djece jer im omogućuje lakše se nositi s uobičajenim stresom i imati više samopouzdanja.

Hitovi: 657

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice