Uživanje uz slikovnice i plišance

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Utorak, 15 Lipanj 2021 Napisao/la Marijana Pavić

Ovogodišnja treća po redu sezona školskog projekta poticanja čitanja za učenike drugih razreda Priča za plišanca uspješno je privedena kraju u 2.a, 2.b i 2.c razredu.

Tijekom nastavne godine učenici su uz pomoć školske knjižničarke i svojih učiteljica odabirali slikovnice koje su čitali svojim ukućanima i odabranoj plišanoj igrački, uvježbavali čitanje čitajući svojim ukućanima te naposljetku istu tu slikovnicu zajedno sa svojom plišanom igračkom predstavili cijelom razredu i razgovarali o njezinom sadržaju i porukama. U svoje bilježnice svi su učenici ilustrirali svaku slikovnicu te ispisivali ključne riječi i pouke.

Na kraju projekta svaki je učenik dobio pohvalnicu za sudjelovanje u projektu, a učenici, roditelji i učitelji izrazili su svoje zadovoljstvo ovim načinom poticanja čitanja što nam svima daje vjetar u leđa da nastavimo s približavanjem dobrih knjiga mladim čitateljima.