Susret s pjesnikom Antom Sikirićem

Objavljeno: Utorak, 03 Ožujak 2015 Napisao/la M. Pavić

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana materinskog jezika učenike viših razreda posjetio je bibinjski pjesnik Ante Sikirić koji je održao male radionice pisanja za petaše, osmaše (8. b) i dio šestaša.

Ante Sikirić poznati je domaći pjesnik koji piše na bibinjskom idiomu, a iza sebe ima objavljenu zbirku pjesama Moji tiči. Zbog melodioznosti, ritma i istančanog smisla za finu i duhovitu uporabu riječi bibinjskog idioma mnoge su njegove pjesme uglazbljene i nadaleko poznate te omiljene među Bibinjcima, ali i šire. Osim toga, ovaj nam je pristupačni i jednostavni pjesnik Bibinja pokazao da se vrlo dobro snalazi među mladima koji su ga netremice slušali i upijali savjete o tome kako nastaje pjesma. Pomogao im je u čitanju i izgovoru riječi koje se nažalost sve više gube iz svakodnevnog govora gdje stare bibinjske riječi i fraze zamjenjuju iste iz standardnog govora. Srećom, Bibinje ima vrijedne pjesnike i sakupljače jezičnog blaga pa mladi imaju priliku učiti i oživljavati zaboravljenu jezičnu baštinu svoga mjesta.

 

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice