×

Upozorenje

JFolder: :files: Putanja nije direktorij. Putanja: /home/bibinje1/public_html/images/dan-materinskog-jezika-2015
×

Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/dan-materinskog-jezika-2015

Međunarodni dan materinskog jezika

Objavljeno: Utorak, 03 Ožujak 2015 Napisao/la M. Pavić

Međunarodni dan materinskog jezika u školi smo obilježili raznim aktivnostima. Knjižnica se uključila u obilježavanje izradom plakata i straničnika.

Straničnici su inspirirani domaćim dijalektalnim bibinjskim riječima: s jedne strane straničnik krasi izvorna bibinjska dijalektalna riječ, a s druge objašnjenje i primjer uporabe te riječi u živom govoru.  U izradi straničnika pomogao nam je Rječnik bibinjskog govora Božidara Šimunića, a u izradi su se istaknule učenice 5.b razreda. Uz pomoć vrijedne mame naše učenice Ane Šimunić neke smo straničnike njezinom ljubaznošću uspjeli i plastificirati.

 

{gallery}dan-materinskog-jezika-2015{/gallery}

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice