Amusing Design Thinking

Objavljeno: Utorak, 20 Listopad 2020 Napisao/la Marijana Pavić

Grupa učenika 6.b razreda okupljena u izvannastavnoj radionici za daroivite učenike Kreativno mišljenje koju vodi knjižničarka Marijana Pavić uključila se u eTwinnig projekt Amusing Design Thinking.

Design thinking je metoda pronalaženja novih rješenja korištenjem kreativnosti i jačanjem kreativnog samopouzdanja svakog učenika. Design thinking nas uči da kreativnost nije samo umijeće crtanja ili slikanja već sposobnost stvaranja nečeg novog. Svatko može biti kreativan! Projekt stavlja naglasak na poticanje kreativnog samopouzdanja, a kreativno samopouzdanje je sposobnosti da se učenici suočavaju s problemima koji imaju nejasan odgovor/rješenje. Projektom se također razvija poduzetnički duh kod učenika te potiču drugi oblici mišljenja poput kritičkog mišljenja, konvergentnog mišljenja, divergentnog mišljenja i lateralnog mišljenja. U ojačavanju svih tih oblika mišljenja učenike vode raznoliki zadaci i aktivnosti od kratkih do malo kompleksnijih, ali uvijek zabavnih i inovativnih.

Projekt traje cijelu školsku godinu te je namijenjen učenicima od 4. do 8. razreda.

U projektu sudjeluje 37 članova iz Hrvatske, Turske, Albanije, Rumunjske, Italije, Poljske, Bugarske te Bosne i Hercegovine.

Naše aktivnosti možete pratiti na Twinspace stranici na sljedećoj poveznici: 

https://twinspace.etwinning.net/120863/pages/page/1041176 

 

 

Hitovi: 592

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice