Alicante, Španjolska

Kategorija: Mobilnost Napisao/la Ana Tadić Marjanović

   

U sklopu Erasmus+ projekta "Bridging the Gap" sudjelovali smo na tečaju "Outdoor recreation, fitness and nature for a healthy lifestyle", u Alicante, Španjolska.

1.dan Monday - Let's play!

Kratko upoznavanje i odlazak na doručak. Sami sastavljamo doručak te ga slikamo kako bismo sljedeći dan mogli objasniti naš odabir namirnica. Slijedi prezentacija škola. Svoje škole su prezentirali kolege iz Mađarske, Estonije, Njemačke, Slovačke i Italije. Nakon prezentacija uslijedila je prezentacija o lokalnoj igri - PLLOTA GAME. Za igru smo trebali napraviti vlastite rukavice. Slijedi igra u improviziranoj sali, a nakon toga smo zaigrali i na ulici baš kao što to rade Španjolci. Nakon kratke pauze otkrili smo ljepote Alicantea uz organizirani razgled grada s vodičem.

2.dan Tuesday - Let's get wet!

Nakon zdravog doručka prezentirali smo naš grad, našu školu i naš projekt 'Bridging the Gap'. Nakon toga smo se okušali u brojnim aktivnostima u mediteranskom moru. Nama najdraža aktivnost je bla 'paddle sup'. Nakon pauze za ručak posjetili smo MARQ muzej.

3.dan Wednesday – Let's enjoy the coast and the mountains!

Nakon predavanja o zdravoj prehrani krenuli smo na planinu Serra Grossa. Na planini razgovaramo o orijentaciji, prepoznajemo planinske vrhove, floru i faunu Španjolske. Nakon pauze uslijedio je izazov "Možeš li pretrčati 10km?".

4.dan Thursday – Let's get fit!

Nakon zdravog doručka i razgovora kako potaknuti učenike na izbor zdravih namirnica otišli smo u park na kružni trening. Nakon treninga brodom odlazimo na Tabarca otok. Putem smo raspravljali o mogućim budućim suradnjama i razmjenili iskustva.

5.dan  Friday -Let's enjoy the sea-walking close to the sea and scuba diving.

Nakon zdravog doručka otišli smo autobusom do plaže Almadraba. Šećemo uz obalu pri tome koristeći Wikilac aplikaciju - učimo o lokalnoj vegetaciji. Zastajemo nakon nekog vremena te odlazimo na ronjenje. Nakon ronjenja razgovaramo o živim bićima koje smo susreli. Nekoliko puta izmjenjujemo te dvije aktivnosti- šetnju i ronjenje sve do plaže San Juan. Uz ručak, u opuštenoj atmosferi komentiramo što smo naučili i kako naučeno primijeniti u svojim školama. Navečer smo otišli na večeru u maleni lokalni restorančić kako bismo okusili pravu Španjolsku kuhinju.

6.dan Saturday-course roundup and final evaluation of the course.

Prepuni dojmova odlazimo kući te nestrpljivo čekamo sljedeću školsku godinu kada ćemo moći primjeniti sve naučeno!

Ana Tadić Marjanović i Darko Melnik

 

 

 

Hitovi: 320

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice