Filmska radionica

Kategorija: Diseminacija Napisao/la Marina Lisica

Voditelj Udruge za audiovizualnu umjetnost Jedina solucija, redatelj Luka Klapan, je u prvom polugodištu održao izlaganje o oblicima filmskog zapisa učenicima od 6. do 8. razreda.
Suradnja sa Udrugom nastavila se za vrijeme drugog dijela zimskih praznika od 20.- 24. veljače. u našoj školi kada je održana zimska filmska radionica Od ideje do filma u sklopu programa za darovite učenike od 5.do 7.razreda.

Filmsku radionicu pohađalo je ukupno 18 učenika i njihovi nastavnici svakodnevno u vremenu od 9-12 sati. Sudionici radionice su osim rukovanja s kamerom naučili i osnove snimanja filmskog materijala te montažu slike i zvuka. Cilj radionice Od ideje do filma bio je snimanje kratkog dokumentarnog filma o učeničkoj zadruzi MOBA, uslijedila je organizacija snimanja i izvršeno je selektivno snimanje svih sekcija koje djeluju pri učeničkoj zadruzi. Prije pripreme za montažu slike i zvuka, učenici su zajedno s voditeljem prokomentirali kompletan snimljeni materijal.

Video naših učenika možete pogledati na sljedećoj poveznici 

https://www.youtube.com/watch?v=tYxf6jpG-AU&feature=youtu.be

Hitovi: 200

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice