KLIO FEST

Kategorija: Događanja Objavljeno: Srijeda, 15 Svibanj 2019 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

U osnovnoj školi “Stjepana Radića”održana je izložba s udžbenika s početka dvadesetog stoljeća a u okviru Kliofesta.Glavni organizatori festivala su Hrvatski nacionalni odbor za povijesne znanosti, Društvo za hrvatsku povjesnicu, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i Hrvatski državni arhiv. Cilj festivala su popularizacija nakladničke djelatnosti na polju historiografije i srodnih znanosti i poticanje rasprave među povjesničarima o važnim pitanjima struke te općenito o mjestu i položaju povijesti i povjesničara u suvremenom hrvatskom društvu.

Vrijeme održavanja: 14. – 17. SVIBNJA 2019.

PROGRAM:

  1. Izložba starih udžbenika i učila - u prostorima čitaonice škole
  • otvaranje izložbe 14.5. u 8,15
  • trajanje izložbe 14. – 17. 5.
  1. Kviz o životu i djelu Stjepana Radića 17.5. u 11,3o u holu škole

 

  1. Natjecanje u zaboravljenim igrama u 12,30 u školskoj sportskoj dvorani

22. svibnja – Dan oslobađanja brda Križ iznad Bibinja

 obilježavanje Dana bibinjskih branitelja

U sklopu nastave povijesti svi učenici će se podsjetiti na događaje iz domovinskog rata i razgledati izložbu.

Hitovi: 177

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice