Što smo sve radili na Festivalu znanosti...

Kategorija: Događanja Objavljeno: Nedjelja, 14 Travanj 2019 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Mali dio onoga što se događalo ovaj tjedan u školi.

U srijedu 10. travnja 2019. godine učenici 1.a i 2.a razreda koji su uključeni u produženi boravak naše škole, pod vodstvom učiteljice Ane Sertić sudjelovali su u Festivalu znanosti -  Boje. Kako se uskoro bliži i Dan planeta Zemlje, naš je projekt po tom i dobio ime- " Čuvajmo boje naše planete". Učenici su uz vodstvo a zatim i samostalno izvodili nekoliko pokusa s jestivim bojama i s najdražim Skittles bombončićima. Izrađivali su plakat za Dan planeta Zemlje, te slikali prirodu raznim tehnikama s motivima po izboru. Upoznali smo sve čarolije boja u prirodi. Postali smo bogatiji za još jedno divno iskustvo i uvjerili se u istinitost riječi- kad se male ruke slože sve se može....

 

Zajedno s profesoricom Ivanom Vršćak i Lidijom Sorić učenici 7. b razreda izradili su prezentacije i objasnili značenje svake boje kroz povijest. Nakon prezentacije zajedno su učenicima 8. a razreda sudjelovali su u radionicama, na kojima su dobili pojmove koje su čuli tijekom prezentacije, koju su morali povezati s određenom bojom. Na kraju su radili usporedbe i došli do zaključka kako su pojedine boje kroz povijest u različitim kulturama imale različita značenja. 

U galeriji možete vidjeti i radove ostalih učenika od 1. do 8. razreda.

 

 

Hitovi: 71

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice