OSMI SABOR MALIH GLAGOLJAŠA

Kategorija: Događanja Objavljeno: Utorak, 26 Rujan 2017 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

U subotu 16.rujna 2017. od 10.00 do 12.30. naša je škola bila po treći put jedan od domaćina 8. sabora glagoljaša „ Ajmo dico glagoljati „. Glagoljica se čitala, crtala su se slova različitim tehnikama i upotrebom različitih materijala. U školskom dvorištu oslikavao se glagoljski mural. Sve je vrvjelo glagoljicom. Malu školu glagoljice posjetio je i mjesni župnik don. Zdenko Milić. Sve nas je blagoslovio , a zatim je učenicima pokazao glagoljski misal župe Bibinje iz 1904.godine. Pročitao je nekoliko redova misala i objasnio kako se nekada iz te knjige čitalo na svetoj misi. Učenici su bili zadivljeni svečenikovim poznavanjem glagoljice.

Radilo se u školi, ali i oko škole gdje se slikao glagoljski mural. Dječja kreativnost pokazala se kroz različite radionice. Osim učiteljica iz naše škole, radionice su održale i učiteljice iz OŠ Voštarnica i OŠ Zadarski otoci . Radionicama su se, uz učenike iz naše škole, priključili i učenici iz OŠ Šime Budinića Zadar, iz PŠ Diklo te iz susjedne škole OŠ Sukošan. Svi smo zajedno pisali i čitali glagoljicu , a učenici su pitali hoćemo li i iduću subotu imati radionice. Cilj nam je bio spasiti glagoljicu od zaborava, a sve naše radove izložit  ćemo na Stazi glagoljša Zadru koja se održava u lipnju .

 

 Nazivi radionica :

 

-PODLOŠCI ZA ČAŠE OSLIKANI GLAGOLJICOM, 3. razred, voditeljice su učiteljice Marija Sorić i Dijana Budiša

- UKRAŠAVANJE DRVENOG NAKITA, 4. razred, voditeljice su učiteljice razredne nastave Iva Režan i Ljilja Delija

- GLAGOLJSKI MURAL, voditeljica prof. Likovne kulture Miljana Ćavar Radić

- GLAGOLJICA KROZ VRIJEME, voditeljica vjeroučiteljica Marina Jelić

- MEMORI GLAGOLJICA, voditeljice  su profesorice Hrvatskoga jezika Jasminka Adžić Sikirić i Ivana Kero

- IZRADA NAKITA OD FIMO MASE, voditeljica je vjeroučiteljica Ružica Anušić

- GLAGOLJICA U OKVIRU , voditeljica je prof. Hrvatskoga jezika Marijana Kandić

Hitovi: 651

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice