Zaboravljena jela

Kategorija: Događanja Objavljeno: Petak, 11 Studeni 2016 Napisao/la Antonia Budanko Brkić

Jako dobra poveznica s integriranom nastavom na temu ZABORAVLJENA JELA jest odlazak učenika 4. c razreda u crkvu Sv. Roka, ujutro na Dušni dan,  2. 11. 2016. Naime, uz slavljenje svete mise, stari je bibinjski običaj blagoslov domaćeg kruha i zajednička molitva Jutarnje za pokojne iz plemena Sikirić koji su još u dalekoj prošlosti, nakon molitve, dijelili svoj kruh gladnima i siromašnima želeći barem na taj dan pomoći onima koji su teško živjeli. 

Pazeći na svaku mrvicu blagoslovljenog kruha, vratili su se u svoje školske klupe bogatiji za jedno novo iskustvo i razmišljajući o tome kako su se njihovi predci hranili i mučili za svaki komadić kruha. Lako su mogli ovaj običaj povezati s očuvanjem tradicije, humanosti i još boljim upoznavanjem života svog mjesta. Nije izostalo oduševljenje bibinjskog puka u crkvi ugledavši cijeli razred kako strpljivo prati ovaj događaj, te se u današnje vrijeme, kad je prisutno i razbacivanje hranom, raduje svakom komadiću domaćeg kruha. Zanimljivo jutro, dobri i pristojni učenici, na njih ponosna učiteljica, vrijedno iskustvo!

Učiteljica: Bernardica Šindija

Hitovi: 742

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice