Pokusi malih znanstvenika

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Četvrtak, 28 Veljača 2019 Napisao/la Marijana Pavić

 

 U sklopu programa namijenjenog darovitim učenicima, u školskoj knjižnici održana je radionica za trećaše pod nazivom Mali znanstvenici.

Knjižničarka je s učenicima razgovarala o tome što je znanost i što znači biti znanstvenik te što povezuje knjižnicu i znanost. Pogledali smo dio referentne zbirke i priručnika te enciklopedija koje tematiziraju znanost.

Uz pomoć knjiga Mali fizičar i Mali priručnik za pokuse izveli smo nekoliko jednostavnijih pokusa kao što su Elektrizirana frizura, Papir koji se ne vlaži, Rendgenski pogled i Prst koji raste niotkuda. Nakon svakog pokusa razgovarali smo o rezultatima te objašnjavali što se i zašto dogodilo.  Bilo je vrlo zabavno, zanimljivo i poučno, a tko zna – možda upravo netko iz ove ekipa kad odraste postane znanstvenik.

M. Pavić

 

 

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice