Lektira i knjižnica

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Petak, 05 Listopad 2018 Napisao/la Marijana Pavić

Učenici 6.c razreda sa svojom učiteljicom Hrvatskog jezika i razrednicom Ivanom Kero spojili su sat lektire i Knjižnično informacijske pismenosti.

Knjižničarka je osmislila dvosat u kojem su, razgovarajući o pročitanom djelu Melite Rundek Psima ulaz zabranjen, učenici upoznali sustav Univerzalne decimalne klasifikacije. Budući da samo djelo govori o knjigama i knjižnici bila je to izvrsna prilika da se ovaj dvosat održi upravo u školskoj knjižnici. Nakon što su upoznati s osnovnim UDK skupinama, učenici su u grupama rješavali zadatke te određivali kojoj UDK skupini pripadaju knjige koje su dobili, ali i pokušali povezati tematiku knjiga s likovima iz romana. Dva su školska sata tako proletjela u znanju i kreativnosti!

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice