Dan dječje knjige

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Ponedjeljak, 02 Travanj 2018 Napisao/la Marijana Pavić

 

U sklopu knjižničnih usluga i programa u našoj školskoj knjižnici obilježen je Međunarodni dan dječje knjige, 2. travnja, koji je ujedno i rođendan Hansa Christiana Andersena.

Knjižničarke su u suradnji s mamama učenika prvih razreda održale sat na kojem su  djeci čitale priču za laku noć. Djeca su uživala u priči  Plesna haljina žutog maslačka autorice Sunčane Škrinjarić. Mame koje su djeci čitale priče su Ivana Fuzul i Paula Bralić ( 1.a.), Marija Skorić, Antonia Bradić (1.b.), Marijana Kovač, Kristina Taraš Vuica (1.c.). Prije čitanja priče djeca su pogledala kratku prezentaciju o livadama, livadnom cvijeću i kukcima, a nakon čitanja priče održale su se radionice crtanja i bojanja. Svi dječji radovi izloženi su na knjižničnom panou. 

Lucija Bačić, knjižničarka

 

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice