Književni susret sa Sanjom Pilić

Kategorija: Knjižnica Objavljeno: Četvrtak, 05 Listopad 2017 Napisao/la Marijana Pavić

 

Poznata hrvatska dječja spisateljica Sanja Pilić posjetila je našu školu i omogućila nam jedinstven susret s njezinim literarnim svijetom. Susretu su prisustvovali učenici trećih, četvrtih, petih, šestih i sedmih razreda od kojih je velik broj ljubitelja Sanjinih romana i priča za djecu i mlade koji se bave njihovim aktualnim problemima i razmišljanjima.

Među brojnim Sanjinim romanima za tinejdžere svaki će učenik viših razreda osnovne škole lako pronaći štivo za svoj gušt, a lik Maše koja se nalazi u raznovrsnim životnim situacijama razveselit će i podučiti i one nešto mlađe čitatelje. Osim priča i romana, Sanja Pilić autorica je i stripa o Kikiju koji redovito izlazi u časopisu Prvi izbor, ali i pjesnikinja.

Ovaj susret omogućila nam je izdavačka kuća Mozaik knjiga  zahvaljujući kojoj smo nabavili i značajan broj novih knjiga Sanje Pilić za našu školsku knjižnicu.

 

 

Ustanove

Školsko zvono

Korisne poveznice